UZ vyšetření dětských kyčlí

UZ vyšetření dětských kyčlí

V rámci dětské ortopedie se zaměřujeme na prevenci a diagnostiku dysplazií kyčlí. Provádíme preventivní sonografické vyšetření kyčelních kloubů novorozenců s následnou léčbou případné kyčelní dysplazie. Zabýváme se léčbou vadného držení těla, skolióz a plochonoží.

Vyšetření kyčlí ultrazvukem je doporučováno všem novorozencům, novopečení rodiče na něj budou preventivně odesláni svým dětským lékařem. Vyšetření se provádí v prvních třech měsících života miminka. Cílem je včas odhalit případnou dysplazii (nesprávný vývoj kyčelního kloubu) a zahájit konzervativní léčbu. Pokud ortoped odhalí odchylku (opožděný vývoj takzvaných jadérek), doporučí cvičení a tzv. široké balení, tj. používání vícero látkových plenek nebo speciálních ortopedických kalhotek (abdukčních pomůcek), které kyčle pomáhají držet ve správné poloze.

Na ultrazvuk si s sebou přineste kartičku zdravotní pojišťovny a čistou látkovou plenku, na niž nahé miminko položíte. Vyšetření trvá jen pár minut, je zcela bezbolestné, hrazené pojišťovnami. UZ není pro dítě škodlivý.

Nahoru