Speciální chirurgie Ostrava

Speciální chirurgie

V rámci sekce speciální chirurgie poskytuje klinika ORT-ART prostřednictvím uznávaného chirurga MUDr. Martina Sedláčka svým pacientům široké spektrum zákroků.

Ordinační hodiny

ST 16:00-19:00
* Pouze pro objednané pacienty

Kontakt

(+420) 603 822 851Prosíme, volejte v době ordinačních hodin
martinse@atlas.cz


Kontaktní formulář

Kde nás najdete

Ort-Art s.r.o.

Šenovská 1829
Petřvald u Karviné

(+420) 603 822 851
martinse@atlas.cz

Zobrazit na mapě

O nás

V rámci sekce speciální chirurgie poskytuje klinika ORT-ART prostřednictvím uznávaného chirurga MUDr. Martina Sedláčka svým pacientům široké spektrum zákroků. Mezi hlavní zákroky, které se provádí, patří: Dupuytranova kontraktura, Syndrom karpálního tunelu, Znaménka, kožní defekty, Tříselná a pupeční kýla, Varixy dolních končetin, Laparoskopické operace.

Výhody ambulance

 • Dlouhá tradice

 • Individuální přístup lékaře

 • Profesionální péče při využití moderních trendů v oblasti medicíny

Prováděná vyšetření

Jak se připravit a postupy vyšetření.

 • Dupuytranova kontraktura

 • Syndrom karpálního tunelu

 • Znaménka, kožní defekty

 • Tříselná kýla

 • Varixy dolních končetin

 • Laparoskopické operace

Kontaktní formulář

  Ordinační hodiny

  ST 16:00-19:00
  * Pouze pro objednané pacienty

  Kontakt

  (+420) 603 822 851Prosíme, volejte v době ordinačních hodin
  martinse@atlas.cz


  Kontaktní formulář

  Smluvní partneři

  Revírní bratrská pokladna

  Kontaktní formulář

  Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

  Kontaktní formulář

  Fotogalerie

  Kontaktní formulář

   Ordinační hodiny

   ST 16:00-19:00
   * Pouze pro objednané pacienty

   Kontakt

   (+420) 603 822 851Prosíme, volejte v době ordinačních hodin
   martinse@atlas.cz


   Kontaktní formulář

   Nahoru

   Ing. Barbora Gilová

   regionální ředitelka

   mobil: +420 604 574 700

   email: bgilova@ort-art.cz

   Zavřít

   Hana Chroboková

   Zavřít

   Bc. Ivana Bubníková

   Zavřít

   MUDr. David Surý

   vedoucí lékař kliniky, ortoped, Petřvald

   Zavřít

   MUDr. Jaroslav Husták

   Ortoped, Petřvald

   Zavřít

   MUDr. Jakub Rivec

   Ortoped, Petřvald, Nový Jičín

   Zavřít

   MUDr. Tomáš Tokarčík

   Ortoped, Petřvald, Bílovec, Studénka

   Zavřít

   MUDr. Jiří Lubojacký

   Ortoped, Petřvald

   Zavřít

   MUDr. Jan Kubálek

   Ortoped, Petřvald

   Zavřít

   MUDr. Petr Mifka

   Ortoped, Petřvald

   Zavřít

   MUDr. Pavel Andrýsek

   ortoped, Nový Jičín

   Zavřít

   MUDr. Jiří Stach

   Anesteziolog, Petřvald

   Zavřít

   MUDr. Robert Schwarz

   Anesteziologie a intenzivní medicína

   Zavřít

   MUDr. Dominika Hlaváčová

   Zavřít

   MUDr. Zuzana Mácová

   Zavřít

   Lenka Adamčíková

   staniční sestra operačního sálu

   Zavřít

   Veronika Francuzová

   staniční sestra dosp. pokojů a amb. části

   Zavřít

   Kateřina Gebauerová, DiS.

   ambulantní sestra

   Zavřít

   Dominika Bittalová

    

   ambulantní sestra, Petřvald

   Zavřít

   Marie Hořanská, DiS.

   Zavřít

   Denisa Folwarczná

   Zavřít

   Bc. Pavlína Štencelová

   Zavřít

   Nikola Durczoková

   Zavřít

   Martina Janoszowská

   Zavřít

   Taťána Knorrová

   Zavřít

   Prochádzka Kamil

   Zavřít

   Mgr. Petra Houšťová

   zdravotní sestra

   Zavřít

   Daniela Krupová, DiS.

   Zavřít

   Bc. Veronika Tokarčíková, DiS.

   Zavřít

   Mgr. Daniel Tomášek

   Zavřít

   Mgr. Kateřina Krásná

   Zavřít

   Lukáš Němec

   Zavřít

   Mgr. Lukáš Babinec

   Zavřít

   Pavla Davidová, DiS.

   Zavřít

   Mgr. Romana Baďurová

   fyzioterapeutka, Frenštát pod Radhoštěm

   Zavřít

   Ivana Kocourková, DiS.

   Zavřít

   RTG vyšetření

   Rentgen představuje základní vyšetřovací metodu, která se používá převážně k diagnostice pohybového aparátu. Při průchodu RTG záření tělem (hmotou) získáme RTG obraz skeletu. Pro ortopedické snímky využíváme tzv. skiagrafii.

   Na pracovišti v Novém Jičíně provádíme především RTG kostí, kloubů a končetin, RTG hrudníku, RTG ostatních kloubů a další. Výhodou naší ambulance je umístění rentgenového pracoviště přímo v budově. Na rentgen tak nemusíte docházet jinam, výsledný snímek se dostane do rukou lékaře v krátké době.

   Na vyšetření rentgenem není třeba žádná speciální příprava. Vyšetřovanou část těla je třeba pouze vysvléct a také případně odložit šperky/kovové předměty. Před RTG zářením budete chráněni speciálním oděvem. Krátké vystavení vyšetřované části těla rentgenovému záření není škodlivé (při standardním snímku je dávka záření velmi  nízká). Vyšetření trvá jen pár minut, dle potřeby jej provádíme vestoje nebo vleže, je bezpečné a bezbolestné. Vyšetření je hrazené pojišťovnami.

   Zavřít

   Konzervativní léčba

   Konzervativní léčba je řešení obtíží bez nutnosti operačního zákroku. Lékař při rozhodování mezi konzervativní a operační léčbou bere v potaz charakter úrazu či potíží s pohybovým aparátem, věk a celkový zdravotní stav pacienta, případná přidružená onemocnění a další. V rámci konzervativní léčby může pacientovi ulevit od bolesti kompresní terapií nebo/současně medikamentózní terapií. Tzn. že využijeme znehybňujících obvazů, ortéz, fixační sádry nebo tejpování, které přispívají ke zklidnění obtíží, případně lékař doporučí protizánětlivé masti a gely a předepíše léky. Aby nezůstal rozsah pohybu trvale omezen, je vhodná také návštěva fyzioterapeuta a nastavení léčby v podobě aktivního cvičení a terapie.

   Pakliže nestačí konzervativní léčba – zranění/obtíže jsou většího rozsahu, trvalejší, kombinované či komplikovanější, je třeba zahájit léčbu chirurgickou, tedy operační řešení.

   Zavřít

   UZ vyšetření muskuloskeletálního systému

   Muskuloskeletální (MSK) ultrazvuk slouží k zobrazení struktur muskuloskeletálního systému – svalů, šlach, kloubů, kostí, periferních nervů a cév. Pomocí ultrazvuku můžeme diagnostikovat a lokalizovat příčinu bolesti či otoku, odhalit různé kloubní výpotky, trhliny a poranění šlach, vazů, menisků, svalů i zlomeniny. Své využití má především u onemocnění ramena, kolena, kyčlí nebo při poranění měkkých tkání pohybového ústrojí, tedy svalů, šlach, vazů či nervů.

   Ultrazvukové (sonografické) vyšetření je bezbolestné, rychlé, není třeba žádná speciální příprava a je hrazené zdravotními pojišťovnami.

   Zavřít

   UZ vyšetření dětských kyčlí

   V rámci dětské ortopedie se zaměřujeme na prevenci a diagnostiku dysplazií kyčlí. Provádíme preventivní sonografické vyšetření kyčelních kloubů novorozenců s následnou léčbou případné kyčelní dysplazie. Zabýváme se léčbou vadného držení těla, skolióz a plochonoží.

   Vyšetření kyčlí ultrazvukem je doporučováno všem novorozencům, novopečení rodiče na něj budou preventivně odesláni svým dětským lékařem. Vyšetření se provádí v prvních třech měsících života miminka. Cílem je včas odhalit případnou dysplazii (nesprávný vývoj kyčelního kloubu) a zahájit konzervativní léčbu. Pokud ortoped odhalí odchylku (opožděný vývoj takzvaných jadérek), doporučí cvičení a tzv. široké balení, tj. používání vícero látkových plenek nebo speciálních ortopedických kalhotek (abdukčních pomůcek), které kyčle pomáhají držet ve správné poloze.

   Na ultrazvuk si s sebou přineste kartičku zdravotní pojišťovny a čistou látkovou plenku, na niž nahé miminko položíte. Vyšetření trvá jen pár minut, je zcela bezbolestné, hrazené pojišťovnami. UZ není pro dítě škodlivý.

   Zavřít

   Podoskopické vyšetření plochonoží

   Co je podoskop

   Podoskop je moderní diagnostický přístroj, který slouží k odhalení ortopedických vad nohou pomocí vysoce polarizovaného světla. Vyšetření je určeno pro všechny věkové kategorie a zejména děti, jeho přínos ocení také sportovci v rámci prevence zatížení nohou při fyzické aktivitě. U nás neléčíme pouze příznaky. Naším cílem je odhalit skutečnou příčinu potíží na základě přesné diagnostiky.

   Výhody podoskopu

   Umožňuje pozorovat rovnoměrnost zatížení chodidla při zátěži. Slouží ke zjištění původů bolestivé chůze, deformity a bolesti nohou a dalších potíží chodidel včetně plochých nohou. Různé vady vznikají už při vývoji. Nedokonalou péčí o nohy v době růstu a nošením nesprávné obuvi se proto mohou malé odchylky od správného postavení zafixovat. Vadným postavením nohou a sportovními aktivitami pak dochází k nepřiměřenému přetěžování vazů a svalů. Na vině mohou být i poúrazové stavy v oblasti hlezna hlavně po zlomeninách patní kosti, nártních kostí a záprstních kostí.

   Moderní metoda pomáhá odhalit:

   • vady drobných kloubů nohy
   • postavení, tlak a rotaci patní kosti a jednotlivých částí chodidla vůči sobě
   • vady v osách hlezenních kloubů

   Sportovci bez rozdílu sportovního odvětví a výkonnosti získají jistotu, že běhají ve správné obuvi. Podoskop poradí i těm, kteří si teprve běžeckou obuv chystají pořídit.

   Je podoskop vhodný pro každého?

   Vyšetření mohou podstoupit všichni bez rozdílu věku včetně dětí. Dětská noha se vyvíjí velmi dynamicky. Zejména v jejich případě je včasné odhalení odchylek od správného vývoje nohou velmi důležité.

   Jak probíhá vyšetření podoskopem

   Pacient si vystoupí na skleněnou desku, pod kterou je zrcadlo. Lehký a odolný přístroj má kompaktní rozměry. Základna o výšce pouhých 20 cm umožňuje snadné nastupování dětem i pacientům s pohybovými problémy. Ošetřující lékař hodnotí postavení pat, zatížení jednotlivých částí chodidel a nožní klenby ve statické pozici. Následuje porovnání ve stoji na jedné noze, na špičkách a na patách. Nakonec lékař hodnotí, jaký vliv na zatížení nohou má postavení pánve, zakřivení a pohyby páteře. Podle výsledků lékař zařadí do individuálního léčebného plánu vhodné cvičení, navrhne využívání kineziotapu ke korekci postavení nohy nebo doporučí výrobu speciálních ortopedických vložek.

   Ortopedické vyšetření plochých nohou provádíme ve všech našich pěti ambulancích. Podoskopické vyšetření plochonoží speciálním přístrojem je vám k dispozici v nové ambulanci OA ortopedie NJ, s.r.o., v Novém Jičíně, kde se vám bude věnovat MUDr. Jakub Rivec a MUDr. Pavel Andrýsek. Objednat se můžete na tel. 556 706 288.

   Zavřít

   Komplexní ortopedické vyšetření lékařem

   Komplexní ortopedické vyšetření slouží ke správné diagnostice nemoci, úrazů a poúrazových stavů pohybového aparátu. Ortoped provede nejdříve základní klinické vyšetření (pohmatem a rozhovorem s pacientem), doplněno je vždy rentgenem, dále například ultrazvukem (sono) nebo magnetickou rezonancí. Poté navrhne vhodnou terapii a stanoví harmonogram léčby.

   Zavřít

   Léčba rázovou vlnou

   V rámci rehabilitace poúrazových a pooperačních stavů využíváme pro rychlejší zotavení také účinků rázových vln. Tato léčba pracuje na principu mechanického působení elektrohydraulických vln různé intenzity a délky působení. Jedná se o nechirurgický zákrok, jehož mírnou bolestivost pacienti dobře snáší. Aplikace obvykle trvá do 10 minut, u akutních i chronických stavů postačí většinou 3-5 aplikací. Statisticky je úspěšnost léčby udávána mezi 80 až 95 %. Tato léčba je pro samoplátce – není hrazena zdravotními pojišťovnami.

   Zavřít

   Fyzioterapie

   V rámci ortopedie hraje klíčovou roli také fyzioterapie, která zahrnuje různé uvolňující, protahující a mobilizační cviky. V počátečních fázích pomáhá při odstranění bolesti, úpravě svalového napětí, uvolnění kloubních blokád a odstranění dalších příčin.

   Pacientům provádíme funkční kineziologické vyšetření motoriky (vstupní a kontrolní rozbor pohybového aparátu), dále terapie na neurofyziologickém základu, měkké a mobilizační techniky, kineziotaping, flossing (jedna z efektivních metod páskování ke kompresi tkáně), nabízíme klasické kondiční cvičení (overball, theraband, míče), manuální myoskeletální medicínu či školu zad (ergonomie pracovního prostředí a pohybového chování v běžných denních aktivitách).

   Bezprostředně navazující rehabilitační péče je zárukou úspěšného dokončení operační či ambulantní léčby. Naše pracoviště rehabilitace a rekondice s týmem zkušených fyzioterapeutů je vám k dispozici na klinice ORT-ART v Petřvaldě nebo ve Frenštátě pod Radhoštěm.

   Naši fyzioterapeuti se vám budou individuálně a zodpovědně věnovat i v jiných případech, než je pooperační a poúrazová léčba. Objednat se můžete rovněž při různých chronických bolestech pohybového aparátu.

   Zavřít

   Fyzikální léčba

   Elektroléčba

   V rámci elektroléčby poúrazových a pooperačních stavů pracujeme s metodami využívajícími elektrickou energii různých frekvencí a intenzit. Cílem elektroléčby je snížit bolestivost, stimulovat a prokrvovat postižené místo a regenerovat tkáň.

   Zavřít

   Vodoléčba

   Abyste se mohli po operaci rychle zotavit, je nezbytná správná rekonvalescence. Její součástí je i vodoléčba, která má na pohybový aparát výborné účinky. Povzbuzuje a uvolňuje tělo, podporuje hojení a snižuje bolestivost při poúrazových a pooperačních stavech. Naše ortopedická klinika v Petřvaldě u Karviné disponuje rehabilitačním bazénem, i vířivou vanou.

   Vířivá vana

   V rámci vodoléčby (hydroterapie) doporučujeme pacientům po operacích a úrazech vířivou vanu, ve které se pohodlně usadí a pod dozorem zkušeného terapeuta mohou využívat blahodárných účinků vody. Při vodoléčbě se k ovlivnění tkání uplatňují fyzikální vlastnosti vody – hydrostatický tlak a její teplota. Účinná může být jak izotermní teplota vody (34-35 °C), tak mírně hypertermní lázeň (37-42 °C). Teplá až horká voda prokrvuje, a tím uvolňuje napětí a zmírňuje bolest.

   Rehabilitační bazén

   Výhodou naší kliniky v Petřvaldě je vlastní rehabilitační bazén, který hojně využíváme pro rehabilitace poúrazových a pooperačních stavů. Během procedury jsou pacienti pod dozorem zkušeného terapeuta, který dohlíží na správné provedení cviků. Protože voda nadnáší, pohyb ve vodě je při poruchách hybného systému snazší než na suchu, cviky jsou snáze proveditelné a rovněž příjemnější.

   Individuální plán procedur a cvičení je samozřejmostí

   Pro co nejlepší účinek vodoléčby je nutná správná volba terapie a její dávkování. Pacientovi je podle jeho pooperačního stavu vytvořen individuální plán rehabilitačních procedur a cvičení. Vodoléčbu lze kombinovat s dalšími terapiemi, jako je elektroléčba nebo magnetoterapie. Každému pacientovi se snažíme vycházet vstříc a nastavit jeho rehabilitaci podle jeho přání s důrazem na maximální účinek.

   Zavřít

   Laparoskopické operace

   • Kýla
   • žlučník
   • tenké a tlusté střevo
   Zavřít

   Dupuytranova kontraktura

   Zavřít

   Varixy dolních končetin

   Zavřít

   Syndrom karpálního tunelu

   Pracujete často na počítači a cítíte bolest v dlani či brnění prstů? Možná vás postihl syndrom karpálního tunelu, který bývá vyvolán stereotypní prací, a proto je označován za „nemoc z povolání“.

   Nejčastěji bývají syndromem karpálního tunelu postiženi nejen lidé pracující s myší počítače, ale také řidiči, číšníci, muzikanti či pracovníci u různých strojů. Projevuje se

   mravenčením prvního až třetího prstu ruky, bolestmi v dlani, poruchou hybnosti svalů palcové strany či sníženou citlivostí ruky. Některé pacienty dokonce v noci budí ze spaní a potřebují prsty protřepat, aby si od bolesti ulevili. Jejich obtíže se pak zhoršují při činnostech, jako je řízení auta (držení volantu), jízda na kole (držení řídítek) či tlačení kočárku, kdy dochází ke zvýšení tlaku na nerv zvenčí. Všechny tyto potíže jsou způsobeny kompresí (útlakem) středového nervu zvaného nervus medianus (karpální tunel) v zápěstí. Nejčastější výskyt je u žen mezi 50 až 60 lety a častěji postihuje dominantní ruku.

   Máte podobné potíže? Vyhledejte ortopeda

   Pokud vás trápí výše popsané, nenechte se zužovat bolestí a vyhledejte ortopedickou péči. Syndrom karpálního tunelu by se neměl podceňovat, jelikož se může prohlubovat a časem způsobit i nemožnost uchopování věcí – předměty mohou začít padat z rukou a může dojít až k trvalému poškození nervu. Diagnóza se stanovuje na základě vyšetření lékařem (ortopedem nebo neurologem), který může doplnit elektromyografické vyšetření (EMG).

   Jak se karpální tunel léčí

   Podle rozsahu potíží vám může být doporučena nejdříve konzervativní léčba, která spočívá ve snížení zátěže ruky, ledování a mazání lokálními preparáty. Pomoci může i ultrazvuková či laserová léčba. V případě větších potíží, kdy je nález na EMG pokročilý, je doporučena operace, která je jedinou účinnou léčbou. Při ní dochází k dekompresi karpálního tunelu a odstranění útlaku nervu.

   Operaci karpálního tunelu provádíme na naší ortopedické klinice ORT-ART v Petřvaldě u Karviné, a to ambulantně v rámci jednodenní chirurgie (není třeba hospitalizace), tzv. otevřenou technikou, tedy se vznikem menší jizvy v dlani. K zákroku je ve většině případů používána pouze lokální anestezie (místní znecitlivění). Pacient krátce po něm může odejít domů. Pooperační průběh bývá nekomplikovaný, pacient však může ještě několik měsíců po zákroku pociťovat větší či menší funkční obtíže, které postupem času vymizí. Jizva v dlani se povětšinou hojí bezproblémově.

   Nejste-li si jisti, zda vaše bolesti ruky a zápěstí způsobuje právě syndrom karpálního tunelu, objednejte se k nám na konzultaci (tel. 596 541 136). Naši lékaři vám ochotně poradí a případně zahájí potřebnou léčbu.

   Zavřít

   Tříselná kýla

   Zavřít

   Znaménka, kožní defekty

   Zavřít

   Operace vrozených vad

   • prodloužení Achillovy šlachy
   • odstranění nadpočetných prstů
   • korekce postavení deformovaných prstů horních a dolních končetin
   • Torticollis -řešení zkrácení svalů na krku

   Možnost provedení zákroku bez nutnosti hospitalizace.

   U složitějších případů minimálně jednodenní hospitalizace.

   Zavřít

   Artroskopické operace

   Artroskopické operace – miniinvazivní, k pacientovi šetrné operace kloubů bez většího narušení integrity kloubního pouzdra. Do koubu se pronikne zpravidla ze dvou až tří bodových otvorů, operuje se za kontroly optikou, kamery a speciálních přístrojů. U artroskopie převažují operace velkých kloubů.

   • Koleno
   • Rameno
   • Hlezno
   • Loket
   • Zápěstí
   Zavřít

   Degenerativní operace

   • onemocnění plosky nohy – propadlé klenby nohy – řešení pozvednutím propadlé příčné klenby nohy
   • operace palce, deformace prstu
   • korekční osteotomie zánártních kostí použitím distrakčních implantátů
   • řešení úponových potíží
    • operace tenisových a oštěpařských loktů
    • operace úponů češky
    • patní ostruhy
   • odstranění ganglií a jiných vazivových degenerativních procesů
   • endoprotézy drobných mezičlánkových kloubů prstů horní končetiny
   • odstranění fibrózních kontraktů plosek nohou a dlaní
   • uvolnění loketního a středového nervu zápěstí
   • odstranění obalů šlach při jejich defektu
   • odstranění exostos (výrůstků kostních)

   Možnost provedení zákroku bez nutnosti hospitalizace.

   U složitějších případů minimálně jednodenní hospitalizace.

   Zavřít

   Úrazové operace

   Kostní:

   • ošetření zlomenin např. člunkové kosti zápěstí, báze 5. zánártní kosti, klíční kosti, atd.
   • řešení nitrokloubních zlomenin
   • rekonstrukce nezhojených zlomenin, tzv. pakloubů

   Vazové a měkkých tkání:

   • rekonstrukce čerstvých i zastaralých poranění šlach, Achillovy šlachy, uvolnění srůstů šlach, transplantace šlach při šlachových defektech
   • řešení poškozených kloubů např. stabilizace vykloubení klíční kosti včetně rekonstrukcí a plastik vazů
   • řešen poúrazových deformit a jizevnatých kontrakcí
   • provedení rekonstrukcí vazů, řešení nestabilit hlezna
   • rekonstrukce úponů odtržených šlach – triceps, biceps

    

   Možnost provedení zákroku bez nutnosti hospitalizace.

   U složitějších případů minimálně jednodenní hospitalizace.

   Zavřít

   Anestezie

   Anestézie je způsob přípravy pacienta pro operace a diagnostické výkony, které by jinak byly bolestivé. Podle druhu a rozsahu operace lékař zvolí potřebnou anestezii –  celkovou nebo lokální.

   Celková anestézie znamená znecitlivění pro operace a diagnostické výkony, které by jinak byly bolestivé. Pokud to operace vyžaduje, lékař volí celkovou anestézií, tedy uspání pacienta, který nic necítí ani nevnímá. Tento stav se dá přirovnat k bezvědomí. Ihned po operaci dochází k probuzení.

   Na naší klinice provádíme především TIVA (intravenózní – nitrožilní anestezii) se spontánní, prohlubovanou či řízenou ventilací. Dýchací cesty jsou zajištěny obličejovou nebo laryngeální maskou, nebo endotracheální trubicí.

   Lokální anestezie znamená znecitlivění určité části těla, zasahuje pouze periferní nervy, pacient je při vědomí a může komunikovat. Použita může být i analgosedace, kdy dochází pouze k útlumu vědomí.

   Způsoby lokální anestezie

   • neuroaxiální blokáda (epidurální nebo subarachnoideální)
   • blokáda nervových pletení (brachiální nebo lumbosakrální)
   • blokáda jednotlivých nervů
   • infiltrační nebo okrsková blokáda

   Bolest po operaci

   U každého pacienta v časné pooperační době se zabýváme léčbou bolesti. Naším cílem je co nejvíce snížit pooperační bolestivost a podle toho je také vybírána anesteziologická metoda. U většiny pacientů je dlouhodobé snížení bolestivosti zajištěno použitím technik lokální anestezie, dále postačí užívání neopiátových analgetik (léků). Někteří pacienti nevyžadují analgetika vůbec. Náš přístup je vždy individuální.

   Pro úspěšný a nekomplikovaný průběh anestezie potřebujeme znát váš zdravotní stav, proto byste měli u svého praktického lékaře předem podstoupit předoperační vyšetření dle směrnice ARO. Před samotným výkonem na naší klinice vás požádáme o přečtení a podepsání důležitých dokumentů – seznámíte se s průběhem operace, vyplníte anesteziologický dotazník a podepíšete souhlas s operací.

   Všechny operace na naší klinice ORT-ART jsou zajišťovány špičkovým anesteziologickým servisem dle požadavků operatéra. Anestezii u nás provádí erudovaní lékaři, kteří vždy volí optimální přístup podle povahy operačního výkonu, celkového zdravotního stavu pacienta, a je-li to možné, i s přihlédnutím k přání pacienta. Využívají k tomu široké spektrum postupů a farmak s důrazem na maximální bezpečnost a pohodlí pacienta jak během operace, tak v pooperačním období, a jsou schopni adekvátně řešit možné komplikace během celého pobytu pacienta na naší klinice.

   Zavřít

   Ambulantní ortopedická léčba

   Zavřít