Vodoléčba jako důležitá součást rehabilitace

Abyste se mohli po operaci rychle zotavit, je nezbytná správná rekonvalescence. Její součástí je i vodoléčba, která má na pohybový aparát výborné účinky. Povzbuzuje a uvolňuje tělo, podporuje hojení a snižuje bolestivost při poúrazových a pooperačních stavech. Naše ortopedická klinika v Petřvaldě u Karviné disponuje rehabilitačním bazénem, i vířivou vanou.

Vířivá vana

V rámci vodoléčby (hydroterapie) doporučujeme pacientům po operacích a úrazech vířivou vanu, ve které se pohodlně usadí a pod dozorem zkušeného terapeuta mohou využívat blahodárných účinků vody. Při vodoléčbě se k ovlivnění tkání uplatňují fyzikální vlastnosti vody – hydrostatický tlak a její teplota. Účinná může být jak izotermní teplota vody (34-35 °C), tak mírně hypertermní lázeň (37-42 °C). Teplá až horká voda prokrvuje, a tím uvolňuje napětí a zmírňuje bolest.

Rehabilitační bazén

Výhodou naší kliniky v Petřvaldě je vlastní rehabilitační bazén, který hojně využíváme pro rehabilitace poúrazových a pooperačních stavů. Během procedury jsou pacienti pod dozorem zkušeného terapeuta, který dohlíží na správné provedení cviků. Protože voda nadnáší, pohyb ve vodě je při poruchách hybného systému snazší než na suchu, cviky jsou snáze proveditelné a rovněž příjemnější.

Individuální plán procedur a cvičení je samozřejmostí

Pro co nejlepší účinek vodoléčby je nutná správná volba terapie a její dávkování. Pacientovi je podle jeho pooperačního stavu vytvořen individuální plán rehabilitačních procedur a cvičení. Vodoléčbu lze kombinovat s dalšími terapiemi, jako je elektroléčba nebo magnetoterapie. Každému pacientovi se snažíme vycházet vstříc a nastavit jeho rehabilitaci podle jeho přání s důrazem na maximální účinek.

Kde nás najdete

Klinika Ort-Art – rehabilitace a rekondice
Šenovská 1829, Petřvald u Karviné

Tel.: 607 022 238, 602 733 819
E-mail: rehabilitace@ort-art.cz

Náš tým a všechny kontakty zde: Rehabilitace a rekondice Ostrava (ort-art.cz)

Podobné články

9. 8. 2022

Neodkládejte operaci, předejděte prohloubení potíží

5. 8. 2022

Dětské úrazy: Jak poznáte výron, zlomeninu nebo poranění páteře?

18. 7. 2022

Celozávodní dovolená kliniky Ort-Art

Z ostatních klinik

28. 11. 2022

Příprava těla na zimu? Raději nepodcenit

28. 11. 2022

Víte, jak rychle stárnou vaše cévy? Nechte si změřit jejich věk, vyplatí se to

15. 11. 2022

Příběh naší pacientky: Dvojčata chtěla na svět dříve

Nahoru