Při anestezii klademe důraz na maximální bezpečnost

Čeká vás operace a vy nemáte ani tak obavy ze samotného zákroku, jako spíš z anestezie, která je k němu nezbytná? Anestezie na naší klinice je prováděna profesionálně, bezpečně a šetrně.  

Co je anestezie?

Anestezie je způsob znecitlivění pro operace a diagnostické výkony, které by jinak byly bolestivé. Podle druhu a rozsahu operace lékař volí mezi celkovou anestezií (umělé uspání pacienta, který nic necítí ani nevnímá – dá se přirovnat k bezvědomí) a místní neboli lokální anestezií (znecitlivění určité části těla, zasahuje pouze periferní nervy, pacient je při vědomí a může komunikovat). Použita může být i analgosedace, kdy dochází k lehkému útlumu vědomí.

Jak probíhá anestezie na naší klinice?

Jednotlivé operační výkony jsou prováděny v celkové nebo lokální anestezii nebo v kombinaci obou metod. Naší filozofií je maximální bezpečnost a minimální zátěž pro pacienta jak během operace, tak v pooperačním období.

Všechny operace na naší klinice ORT-ART provádí erudovaní lékaři a sestry, kteří vždy volí optimální přístup podle povahy operačního výkonu, celkového zdravotního stavu pacienta, a je-li to možné, i s přihlédnutím k přání pacienta. Využívají k tomu široké spektrum postupů a farmak s důrazem na maximální bezpečnost a pohodlí pacienta jak během operace, tak v pooperačním období, a jsou schopni adekvátně řešit možné komplikace během celého pobytu pacienta na naší klinice.

Snížení bolesti po operaci

Léčbou bolesti v časné pooperační době se zabýváme u všech pacientů. S cílem co nejvíce snížit pooperační bolestivost je vybírána i anesteziologická metoda. U velkého procenta pacientů je dlouhodobé snížení bolestivosti zajištěno použitím technik lokální anestezie. Pro další analgetizaci postačuje perorální (ústní) příjem neopiátových analgetik (léků). Někteří pacienti pak nevyžadují léky k tlumení bolesti vůbec. Proto je náš přístup vždy individuální, s každým pacientem si před operací důkladně popovídáme, sdělíme mu všechna „pro a proti“, seznámíme ho s průběhem operace a celkově se jej snažíme uklidnit.

Podobné články

27. 9. 2022

Vodoléčba jako důležitá součást rehabilitace

9. 8. 2022

Neodkládejte operaci, předejděte prohloubení potíží

5. 8. 2022

Dětské úrazy: Jak poznáte výron, zlomeninu nebo poranění páteře?

Z ostatních klinik

28. 11. 2022

Příprava těla na zimu? Raději nepodcenit

28. 11. 2022

Víte, jak rychle stárnou vaše cévy? Nechte si změřit jejich věk, vyplatí se to

15. 11. 2022

Příběh naší pacientky: Dvojčata chtěla na svět dříve

Nahoru