Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Při anestezii klademe důraz na maximální bezpečnost

Čeká vás operace a vy nemáte ani tak obavy ze samotného zákroku, jako spíš z anestezie, která je k němu nezbytná? Anestezie na naší klinice je prováděna profesionálně, bezpečně a šetrně.  

Co je anestezie?

Anestezie je způsob znecitlivění pro operace a diagnostické výkony, které by jinak byly bolestivé. Podle druhu a rozsahu operace lékař volí mezi celkovou anestezií (umělé uspání pacienta, který nic necítí ani nevnímá – dá se přirovnat k bezvědomí) a místní neboli lokální anestezií (znecitlivění určité části těla, zasahuje pouze periferní nervy, pacient je při vědomí a může komunikovat). Použita může být i analgosedace, kdy dochází k lehkému útlumu vědomí.

Jak probíhá anestezie na naší klinice?

Jednotlivé operační výkony jsou prováděny v celkové nebo lokální anestezii nebo v kombinaci obou metod. Naší filozofií je maximální bezpečnost a minimální zátěž pro pacienta jak během operace, tak v pooperačním období.

Všechny operace na naší klinice ORT-ART provádí erudovaní lékaři a sestry, kteří vždy volí optimální přístup podle povahy operačního výkonu, celkového zdravotního stavu pacienta, a je-li to možné, i s přihlédnutím k přání pacienta. Využívají k tomu široké spektrum postupů a farmak s důrazem na maximální bezpečnost a pohodlí pacienta jak během operace, tak v pooperačním období, a jsou schopni adekvátně řešit možné komplikace během celého pobytu pacienta na naší klinice.

Snížení bolesti po operaci

Léčbou bolesti v časné pooperační době se zabýváme u všech pacientů. S cílem co nejvíce snížit pooperační bolestivost je vybírána i anesteziologická metoda. U velkého procenta pacientů je dlouhodobé snížení bolestivosti zajištěno použitím technik lokální anestezie. Pro další analgetizaci postačuje perorální (ústní) příjem neopiátových analgetik (léků). Někteří pacienti pak nevyžadují léky k tlumení bolesti vůbec. Proto je náš přístup vždy individuální, s každým pacientem si před operací důkladně popovídáme, sdělíme mu všechna „pro a proti“, seznámíme ho s průběhem operace a celkově se jej snažíme uklidnit.

Podobné články

21. 3. 2024

Malá zranění končetin: Jak je ošetřit doma a kdy vyhledat lékaře?

2. 2. 2024

Operace ramene známé hokejistky

17. 1. 2024

Jak se připravit na zimní sporty? Nepodceňte trénink, protažení ani výbavu

Z ostatních klinik

5. 4. 2024

Rozhovor s MUDr. Josefem Doležalem: Chirurgie v Lípě se neustále rozvíjí

4. 4. 2024

Kdy se obrátit na praktického lékaře? Registrujeme nové pacienty!

3. 4. 2024

Akční dubnová nabídka - Lékárna Poliklinika Hůrka

Nahoru