Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Pozor na ledovku: Každoročně způsobuje mnoho úrazů

Podle údajů Českého statistického úřadu u nás počet úrazů dlouhodobě klesá. Každoročně ho ale zvyšuje ledovka, kterou způsobuje mrznoucí déšť nebo mrholení. Víme, kdo je nejvíce ohrožen a jaké úrazy jsou při uklouznutí nejčastější.

ledovky

Raději nevycházet?

Podle specialistů z ortopedické kliniky ORT-ART by měli zpozornět hlavně starší a hůře mobilní lidé, kteří často padají velmi nešťastně a mohou mít problém se zvednout. Křehké kosti seniorů jsou navíc náchylnější ke zlomeninám. Pokud tedy Český hydrometeorologický úřad vydá výstrahu na ledovku, měli by vycházet ven pouze ve výjimečných případech a vždy se pohybovat pomalu a s maximální opatrností. Pokud ale už k úrazu dojde, doporučujeme okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a případně také požádat o odškodnění.

Zlomeniny končetin i úrazy hlavy

Pády na zledovatělých chodnících často způsobují jen banální modřiny, vykloubené kotníky nebo naraženiny. Z vážnějších úrazů převládají zlomeniny zápěstí, paží nebo kotníků, které každou zimu řeší i lékaři z kliniky ORT-ART. Méně obvyklá jsou zranění zad a hlavy, která ale mohou mít fatální následky. Myslete tedy na svoji bezpečnost a buďte velmi opatrní.

Podobné články

21. 5. 2024

Objevte široké možnosti rehabilitace: S čím vším vám pomůžeme?

21. 3. 2024

Malá zranění končetin: Jak je ošetřit doma a kdy vyhledat lékaře?

2. 2. 2024

Operace ramene známé hokejistky

Z ostatních klinik

22. 5. 2024

Jak se dostat po porodu zpět do kondice? Máme pro vás několik tipů

21. 5. 2024

Infuzní terapie vitamínem C: Skvělý způsob, jak posílit imunitu

20. 5. 2024

Omlazení intimních partií pomocí přípravku Desirial

Nahoru