Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Pozor na ledovku: Každoročně způsobuje mnoho úrazů

Podle údajů Českého statistického úřadu u nás počet úrazů dlouhodobě klesá. Každoročně ho ale zvyšuje ledovka, kterou způsobuje mrznoucí déšť nebo mrholení. Víme, kdo je nejvíce ohrožen a jaké úrazy jsou při uklouznutí nejčastější.

ledovky

Raději nevycházet?

Podle specialistů z ortopedické kliniky ORT-ART by měli zpozornět hlavně starší a hůře mobilní lidé, kteří často padají velmi nešťastně a mohou mít problém se zvednout. Křehké kosti seniorů jsou navíc náchylnější ke zlomeninám. Pokud tedy Český hydrometeorologický úřad vydá výstrahu na ledovku, měli by vycházet ven pouze ve výjimečných případech a vždy se pohybovat pomalu a s maximální opatrností. Pokud ale už k úrazu dojde, doporučujeme okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a případně také požádat o odškodnění.

Zlomeniny končetin i úrazy hlavy

Pády na zledovatělých chodnících často způsobují jen banální modřiny, vykloubené kotníky nebo naraženiny. Z vážnějších úrazů převládají zlomeniny zápěstí, paží nebo kotníků, které každou zimu řeší i lékaři z kliniky ORT-ART. Méně obvyklá jsou zranění zad a hlavy, která ale mohou mít fatální následky. Myslete tedy na svoji bezpečnost a buďte velmi opatrní.

Podobné články

2. 2. 2024

Operace ramene známé hokejistky

17. 1. 2024

Jak se připravit na zimní sporty? Nepodceňte trénink, protažení ani výbavu

30. 11. 2023

Rekonstrukce šlachy bicepsu

Z ostatních klinik

19. 2. 2024

Víte, v jaké kondici jsou vaše cévy a plíce

19. 2. 2024

Senioři dostanou kvalitní péči o zrak

16. 2. 2024

Správné držení těla? Základní tipy pro zdravé pracovní návyky

Nahoru