Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

ORT-ART – moderní ortopedická klinika na strategickém místě

Ortopedická klinika ORT-ART vznikla v roce 2002, její filozofie se ale od té doby nezměnila. Důraz klade na kvalitní komplexní péči, která probíhá v ambulantní, operační, lůžkové i rehabilitační části. V každé z nich se o pacienty stará tým erudovaných odborníků – z oblasti ortopedie, traumatologie, anesteziologie a fyzioterapie. Samozřejmostí je také moderní vybavení a strategická poloha s dobrou dostupností z celého Moravskoslezského kraje. Pacienti však přijíždějí z celé ČR i ze zahraničí.

Různé typy zákroků, stejná kvalita péče

Klinika se nachází ve spádové oblasti Ostravy, Karviné, Havířova a Orlové, díky tomu je i součástí traumatologického plánu Moravskoslezského kraje. Za celý rok provede tým ORT-ARTu více než 1400 ortopedických zákroků, přičemž většinu tvoří složité rekonstrukční operace. Od roku 2010 klinika pracuje také v režimu jednodenní chirurgie.

V každém případě je na prvním místě kvalita péče, bezpečnost pacienta a celková efektivita léčby. Tím, že na sebe jednotlivé fáze dokonale navazují, pobyt pacienta na klinice a celková doba jeho léčby se zkracuje na minimum. A samozřejmostí jsou i smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

ORT-ART v číslech

Za 21 let existence se může klinika chlubit mnoha úspěchy. Celkový počet operací přesáhl 25 tisíc, z toho více než 17 tisíc tvořily náročnější operace a zhruba 5 tisíc složitých rekonstrukčních zákroků s důsledným monitoringem. Nejčastěji se jednalo o rekonstrukce kolenního nebo ramenního kloubního aparátu, a právě tento typ výkonů převládá i v současnosti.

Krátce z historie

ORT-ART byl založen v roce 2002, řadí se tedy mezi první privátní ortopedické kliniky v České republice. Za celou myšlenkou stál MUDr. Jaroslav Husták. Nejprve byly součástí pracoviště pouze tři trakty – ambulance, operační oddělení a rehabilitace. Lůžková část s ubytováním hotelového typu byla dostavěna až později, konkrétně v roce 2006.

První operace proběhla už v červenci 2002 a hned v srpnu následovala první složitá konstrukční operace. V roce 2010 pak přišel další významný milník, kdy Moravskoslezský kraj schválil ORT-ARTu režim jednodenní chirurgie. Od roku 2018 je pracoviště součástí skupiny Innova Healthcare a stále se rozšiřuje o nové ambulance, konkrétně v Novém Jičíně, Bílovci a Studénce. V roce 2020 zároveň vzniklo nové rehabilitační centrum ve Frenštátu pod Radhoštěm. A další rozšiřování je v plánu i v příštích letech.

Podobné články

30. 11. 2023

Rekonstrukce šlachy bicepsu

28. 11. 2023

Pozor na ledovku: Každoročně způsobuje mnoho úrazů

22. 11. 2023

Úspěšná artroskopie skokanského kolene

Z ostatních klinik

28. 11. 2023

Cizí těleso nebo neznámá látka v oku: Jak probíhá první pomoc a případná léčba?

22. 11. 2023

Kdy je správný čas pro odstranění bradaviček a pih?

16. 11. 2023

Nedonošené děti mohou mít stejně kvalitní život jako ostatní

Nahoru