Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Operace lokte: Kloubní náhrada, která zlepšuje pohybový rozsah

Nedávno jsme na ortopedické klinice ORT - ART provedli náročnější operaci lokte. Konkrétně šlo o výměnu hlavičky vřetenní kosti. A to u pacienta, který v minulosti prodělal tříštivou zlomeninu s vyhojením ve špatném postavení. Jak si s tímto problémem naši lékaři poradili?

Současný stav bohužel pacienta značně omezoval, protože mu nedovoloval ani základní pohyby lokte – rotaci, natažení nebo pokrčení. Použili jsme tedy vysoce kvalitní kloubní náhradu od firmy Zimmer Biomet MODULAR RADIAL HEAD, která již peroperačně dovolovala v podstatě plný pohyb poraněného lokte. Tento typ kloubní náhrady umožňuje lidem s podobným postižením zlepšit pohybový rozsah lokte, snížit trvalou bolestivost a částečně se i vrátit k běžným činnostem, jak pracovním, tak volnočasovým.

Operace trvala pouhých 50 minut, ale i tak může pacientovi zásadně změnit život. Pokud rekonvalescence proběhne bez problému, brzy se bude moci vrátit i ke sportu a dalším oblíbeným aktivitám. Závěrem tedy moc děkujeme za možnost sdílení všech informací a přejeme brzké uzdravení.

 

Podobné články

21. 5. 2024

Objevte široké možnosti rehabilitace: S čím vším vám pomůžeme?

21. 3. 2024

Malá zranění končetin: Jak je ošetřit doma a kdy vyhledat lékaře?

2. 2. 2024

Operace ramene známé hokejistky

Z ostatních klinik

20. 5. 2024

Omlazení intimních partií pomocí přípravku Desirial

15. 5. 2024

Štítná žláza. Jak funguje a jak ovlivňuje naše zdraví?

15. 5. 2024

Zdravotní pomůcky, které pomohou prožít pohodlnou dovolenou

Nahoru