Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Operace lokte: Kloubní náhrada, která zlepšuje pohybový rozsah

Nedávno jsme na ortopedické klinice ORT - ART provedli náročnější operaci lokte. Konkrétně šlo o výměnu hlavičky vřetenní kosti. A to u pacienta, který v minulosti prodělal tříštivou zlomeninu s vyhojením ve špatném postavení. Jak si s tímto problémem naši lékaři poradili?

Současný stav bohužel pacienta značně omezoval, protože mu nedovoloval ani základní pohyby lokte – rotaci, natažení nebo pokrčení. Použili jsme tedy vysoce kvalitní kloubní náhradu od firmy Zimmer Biomet MODULAR RADIAL HEAD, která již peroperačně dovolovala v podstatě plný pohyb poraněného lokte. Tento typ kloubní náhrady umožňuje lidem s podobným postižením zlepšit pohybový rozsah lokte, snížit trvalou bolestivost a částečně se i vrátit k běžným činnostem, jak pracovním, tak volnočasovým.

Operace trvala pouhých 50 minut, ale i tak může pacientovi zásadně změnit život. Pokud rekonvalescence proběhne bez problému, brzy se bude moci vrátit i ke sportu a dalším oblíbeným aktivitám. Závěrem tedy moc děkujeme za možnost sdílení všech informací a přejeme brzké uzdravení.

 

Podobné články

14. 9. 2023

ORT-ART na veletrhu práce KAM PAK pro mladé zdravotníky

9. 8. 2023

Operací vše nekončí: Jak urychlit rekonvalescenci?

21. 7. 2023

Tři důvody, proč jít na operaci i v létě

Z ostatních klinik

15. 9. 2023

Interní vyšetření a jeho význam i návaznost na další obory

15. 9. 2023

Podzimní nachlazení vás už nezaskočí: Jak na prevenci a léčbu?

12. 9. 2023

Akční zářijová nabídka - Lékárna Poliklinika Hůrka

Nahoru