Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Operace lokte: Kloubní náhrada, která zlepšuje pohybový rozsah

Nedávno jsme na ortopedické klinice ORT - ART provedli náročnější operaci lokte. Konkrétně šlo o výměnu hlavičky vřetenní kosti. A to u pacienta, který v minulosti prodělal tříštivou zlomeninu s vyhojením ve špatném postavení. Jak si s tímto problémem naši lékaři poradili?

Současný stav bohužel pacienta značně omezoval, protože mu nedovoloval ani základní pohyby lokte – rotaci, natažení nebo pokrčení. Použili jsme tedy vysoce kvalitní kloubní náhradu od firmy Zimmer Biomet MODULAR RADIAL HEAD, která již peroperačně dovolovala v podstatě plný pohyb poraněného lokte. Tento typ kloubní náhrady umožňuje lidem s podobným postižením zlepšit pohybový rozsah lokte, snížit trvalou bolestivost a částečně se i vrátit k běžným činnostem, jak pracovním, tak volnočasovým.

Operace trvala pouhých 50 minut, ale i tak může pacientovi zásadně změnit život. Pokud rekonvalescence proběhne bez problému, brzy se bude moci vrátit i ke sportu a dalším oblíbeným aktivitám. Závěrem tedy moc děkujeme za možnost sdílení všech informací a přejeme brzké uzdravení.

 

Podobné články

30. 11. 2023

Rekonstrukce šlachy bicepsu

28. 11. 2023

Pozor na ledovku: Každoročně způsobuje mnoho úrazů

22. 11. 2023

Úspěšná artroskopie skokanského kolene

Z ostatních klinik

28. 11. 2023

Cizí těleso nebo neznámá látka v oku: Jak probíhá první pomoc a případná léčba?

22. 11. 2023

Kdy je správný čas pro odstranění bradaviček a pih?

16. 11. 2023

Nedonošené děti mohou mít stejně kvalitní život jako ostatní

Nahoru