Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Neodkládejte operaci, předejděte prohloubení potíží

Na naší ortopedické klinice se stále častěji setkáváme se žádostmi pacientů, aby jejich operace byla odložena. Důvody bývají různé – obava z narkózy nebo pooperační bolesti, domněnka, že operace není nutná a „ještě to nějakou dobu vydržím“, a především pak přání užít si teplé měsíce a nechat si operaci až na podzim či zimu, kdy „bude ošklivě a budu moct ležet doma“. Takový přístup se však může vymstít.

Proč není žádoucí odkládat operaci

Na naší klinice Ort-Art nabízíme poměrně krátké čekací doby a snažíme se vyřešit potíže našich pacientů a „vrátit je do hry“ co nejdříve. Přesto dochází k odkládání termínů operace ze strany pacientů. Mějte, prosíme, na paměti, že odkládat operaci, ke které jste byli indikováni, není žádoucí, a to z následujících důvodů:

- Čím déle budete zatěžovat postiženou část pohybového aparátu, např. koleno, tím více budete prohlubovat své potíže. Časová prodleva může vést k rozsáhlejšímu postižení např. kolenního kloubu. Při neřešení potíží může dojít až k artróze a nutnosti celkové náhrady kloubu.

- Zatímco v řádném termínu bude operační zákrok pro lékaře snadno proveditelný, při odložení a prohloubení potíží může být potřeba složitější operační výkon. Ten pak může znamenat delší rekonvalescenci pro pacienta, pozdější návrat do práce apod.

- Máte-li termín operace v létě a chcete-li jej přesunout na podzim nebo zimu, myslete na to, že v chladnějším období bývá poptávka vyšší a vaše čekání se tak může ještě protáhnout, třeba až na jaro.

Neodkládejte své potíže, nevykonávejte své běžné denní nebo sportovní aktivity „přes bolest“. Dlouhodobé užívání léků na bolest (analgetik) či ortéz není trvalým řešením, dochází pouze k potlačení příznaků onemocnění a může dojít k dalšímu poškození např. kloubu a nitrokloubních struktur. Svěřte se do péče odborníků. U nás jste v dobrých rukách – postaráme se o vás od vstupního vyšetření přes operační zákrok až po následnou rehabilitaci. Děkujeme za pochopení.

Kde nás najdete

Klinika Ort-Art – ortopedie, traumatologie, rehabilitace
Šenovská 1829, Petřvald u Karviné

Tel.: 728 456 828
E-mail: ordinace@ort-art.cz

Náš tým a všechny kontakty zde: Kontakty (ort-art.cz)

Podobné články

21. 3. 2024

Malá zranění končetin: Jak je ošetřit doma a kdy vyhledat lékaře?

2. 2. 2024

Operace ramene známé hokejistky

17. 1. 2024

Jak se připravit na zimní sporty? Nepodceňte trénink, protažení ani výbavu

Z ostatních klinik

5. 4. 2024

Rozhovor s MUDr. Josefem Doležalem: Chirurgie v Lípě se neustále rozvíjí

4. 4. 2024

Kdy se obrátit na praktického lékaře? Registrujeme nové pacienty!

3. 4. 2024

Akční dubnová nabídka - Lékárna Poliklinika Hůrka

Nahoru