Aktuality - Ort-Art Ortopedie Ostrava

Čeká vás operace? Pomůžeme vám s přípravou

Termín operace se blíží a je zcela běžné, že vás přepadne nervozita. Abyste na operační výkon přišli dobře připraveni a nebyli zaskočeni nenadálými situacemi nebo požadavky, přečtěte si pár rad k tomu, co vás čeká.

Přesné pokyny k předoperační přípravě vám sdělí ošetřující lékař nebo sestra. Nejste-li si něčím jisti, neváhejte nám zatelefonovat a doptat se. Příprava se liší dle operované části těla a rozsahu zákroku, obecně však platí následující:

Anestezie

K operaci bude třeba anestezie – lokální znecitlivění či celkové umělé uspání pacienta. Pro její úspěšný a nekomplikovaný průběh musíme znát váš zdravotní stav. Proto byste měli u svého praktického lékaře podstoupit předoperační vyšetření dle směrnice ARO. Před samotným výkonem na naší klinice vás požádáme o přečtení a podepsání důležitých dokumentů – seznámíte se s průběhem operace, vyplníte anesteziologický dotazník a podepíšete souhlas s operací.

Kontraindikace

Může se stát, že krátce před termínem operace onemocníte nebo vás postihnou nějaké zdravotní problémy. Nesnažte se je zatajit, abyste předešli odložení operace, a raději nám vše nahlaste. Jakýkoli zánět v oblasti nosu a horních cest dýchacích či přítomnost infekčního ložiska kdekoli v organismu je kontraindikací anestezie a provedení operačního zákroku vylučuje. V současné době vyžadujeme od pacientů před operací také negativní test na covid-19.

Příprava na zákrok

Pokud operovanou část těla pokrývá ochlupení, je třeba ji den před operací celou oholit. Přijďte v pohodlné obuvi bez podpatků, která se vám dobře nazouvá, a ve volném oblečení (pohodlné tepláky, široké rukávy apod.). Bude-li vám operována dolní končetina, vezměte si s sebou také berle (francouzské hole). Pokud je doma nemáte, budou vám zapůjčeny na klinice.

Od půlnoci před operací nic nejezte, nepijte a také nekuřte. Nahlaste nám předem případná dietní omezení. Nenoste s sebou na kliniku žádné cennosti – šperky, hodinky ani vyšší peněžní obnos. Vše potřebné k pobytu na klinice vám poskytneme, objemné tašky s věcmi nejsou třeba.

Odchod domů

Mějte zajištěný doprovod na cestu domů. Po operaci nemůžete řídit automobil, u „jednodenních“ operací si domluvte odvoz cca 3 hodiny po nástupu k příjmu. K domluvě přesného času si u sebe můžete ponechat mobilní telefon, případně si zavoláte od nás. Před opuštěním naší kliniky si domluvíte termín kontroly. Pokud budete potřebovat vystavit dočasnou pracovní neschopnost (DPN), sdělte to, prosíme, sestře hned na příjmu. Případně se dohodněte se se svým praktickým lékařem na způsobu vedení DPN po dobu léčení.

O nás

Na ortopedické klinice ORT-ART v Petřvaldě u Karviné provádíme jak složité rekonstrukční zákroky, kdy je hospitalizace pacienta od jednoho do dvou dnů, tak jednodenní chirurgii, kdy pacient odchází domů ještě v den operačního zákroku. Zaměřujeme se na artroskopické operace – koleno, rameno, hlezno, loket, zápěstí, úrazové operace, degenerativní operace i operace vrozených vad. Jednotlivé operační výkony jsou prováděny v celkové nebo lokální anestezii nebo v kombinaci obou metod. Naší filozofií je maximální komfort a minimální zátěž pro pacienta jak během operace, tak v pooperačním období. U nás jste zkrátka v těch nejlepších rukách!

Kde nás najdete

Ortopedické operace provádíme na klinice ORT-ART v Petřvaldě u Karviné, na adrese Šenovská 1829. Dostavte se, prosíme, včas. Případně volejte nebo pište SMS na 728 456 828.

Podobné články

21. 5. 2024

Objevte široké možnosti rehabilitace: S čím vším vám pomůžeme?

21. 3. 2024

Malá zranění končetin: Jak je ošetřit doma a kdy vyhledat lékaře?

2. 2. 2024

Operace ramene známé hokejistky

Z ostatních klinik

22. 5. 2024

Jak se dostat po porodu zpět do kondice? Máme pro vás několik tipů

21. 5. 2024

Infuzní terapie vitamínem C: Skvělý způsob, jak posílit imunitu

20. 5. 2024

Omlazení intimních partií pomocí přípravku Desirial

Nahoru